Chorvatsko - Zablače - 2020

Místo: potápění v HR /Zablače 

Počet míst celkem:
· 12 míst


TERMÍNY
: bude upřesněno

Mapa místa ZDE >>>

 

zab1Potápěčská základna se nachází na poloostrově Zablače, ve stejnojmenném, malebném městečku, cca 9 kilometrů jižně od Šibeníku. Bývalá rybářská osada dnes nabízí pohodovou dovolenou především těm, kdož touží po klidu a odpočinku.. Potápěčská základna se nachází v samotném centru městečka, necelých třicet metrů od kotviště naší potápěčské lodě. Většina apartmánů se nachází přímo na břehu moře - žádný z nich nestojí od vody dále než 150m. V Záblače dále naleznete 5 restaurací, pizzerii, kafič, market, pekárnu, trh se zeleninou a poštu. Pro ty, kteří zatouží například po nočním životě, či po dalších vodních radovánkách (tobogány, skůtry,atd), je tu nedaleký hotelový komplex Solaris.

zab3POTÁPĚČSKÉ CENTRUM
V divecentru se na ploše více jak 100m2 nachází: kancelář, půjčovna techniky (17 kompletů + 50 láhví) servis potápěčské techniky, sušárna, sklad pro hosty, kompresorovna ( 680 1/min ), učebna a WC. WIFI připojení GRÁTIS. Poloha základny umožňuje i rekreační vyžití nepotápěcího doprovodu, což bývá nezřídka podstatné. Hostům základny a jejich doprovodu zajišťujeme ubytování v apartmánech za velmi příznivé ceny, ubytování v kempu, veškeré potápěčské služby od plnění, výjezdů, servisu techniky ale také výlety na místní zajímavosti (Kornati, Krka, Trogir, a jiné).

zab2UBYTOVÁNÍ
Je zajištěno v moderních domech stojících 30 – 150 metrů od moře. Apartmány jsou nové, čisté, komfortně a vzhledně vybavené. Každý apartmán má svoje vlastní sociální zařízení, vybavenou kuchyni, terasu. Velikostně lze vybírat ze dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových apartmánů. Samozřejmostí je možnost přistýlky, či venkovního grilování.

 

zab4LOĎ
13metrů dlouhá loď Andrea je vybavena dle námořních předpisů, nabízí pohodlí až 20 potápěčům. Andrea je vybavena záchranným ostrůvkem pro 25 osob, sonarem, GPS, VHS, rádiem, potápěčskou platformou, hlavní, příďovou a sluneční palubou. Na lodi samo sebou nechybí ani WC. Loď vyplouvá každý den okolo deváté hodiny na dva ponory, mezi kterými je dostatek času na svačinu (možnost objednání obědu na lodi), relax, či poklábosení s přáteli. Do přístavu se obvykle vracíme mezi čtvrtou až pátou odpoledne. Základna nabízí podporu začínajícím potápěčům již od jejich prvních nádechů pod hladinou, stejně tak jako zkušeným potápěčům náročné i Trimixové ponory podle jejich představ a reálných schopností.

zab5POTÁPĚNÍ
Podobně jako v předchozích sezónách nabízíme hostům naší základny potápění jak s "klasickým" vzduchem, tak i s NITROXEM a TRIMIXEM. Do nadcházející sezóny vstupujeme opět s novými vylepšeními naší lodi: především kompletní zastřešení zádě boční plachtou proti nepřízni počasí a do vybavení lodní kuchyně - od letošního roku plánujeme přípravu grilovaných pochoutek v průběhu siesty mezi ponory.


Vlastní potápěčská nabídka v Šibenském archipelagu je velice rozmanitá a zahrnuje více než 35 lokalit mezi ostrovy Žírje, Kaprije, Zlarin a Zmajan. Jeskyně, vraky, hluboké útesy, ale především nepřeberné množství podmořských stěn končících pouze pár metrů pod hladinou.

VRAKOVÉ POTÁPĚNÍ
Z vrakového potápění je asi největším tahákem Francesca da Rimini - italská ocelová loď, dlouhá 50m ležící v hloubce 37 - 52 metrů (pro potápěče s odpovídající kvalifikací a zkušenostmi). Loď· převážející leteckou munici, byla potopena za II světové války, spojeneckými letadly. Dále pak loni potopená rybářská loď Sveti Luka, (dékla 26m), ležící v max.hloubce 16 metrů. Pro Trimixové potápěče s kvalifikaci, tu máme připraven námi loni objevený vrak nákladní lodi délky 45 metrů, ležící v hloubce 51-57 metrů.

PODMOŘSKÝ ŽIVOT
Z mořských tvorů zde bývají vidět máčky, velké ropušnice, úhoři, murény, zubatci, ostnatci, chobotnice, sépie, humři ale především je tato oblast velice úrodná na langusty. Při troše štěstí pak i na tuňáky jehly a někdy tu můžete narazit i na měsíčníka, či mečouna. Ke spatření jsou zde dále různé druhy mořských hub, sasanek, korálů, plžů, korýšů a hvězdic.

zab8KULTURA
ŠIBENIK – VODOPÁDY KRKA Starobylé město a přístav v Severní Dalmácii, ležící nedaleko ústí řeky Krky v Šibenském zálivu, významné středisko cestovního ruchu s mnoha vynikajícími památkami. Šibenická katedrála sv. Jakuba byla v r. 2000 zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Město je také přístavištěm pro trajekty na blízké ostrovy. Má výborně chráněnou polohu a vysoký počet dnů slunečního svitu. V blízkosti Šibeniku naleznete mimořádný přírodní jev - bizarní řeku Krku (národní park). S otevřeným mořem je Šibenik spojen úzkým a hlubokým průlivem (Kanal sveti Ante) - v minulosti přísně střeženým přístupem do města (pevnosti sveti Nikola na ostrůvku Ljuljevac).

POTÁPĚČSKÉ BALÍČKY

Cena za 1 osobu.

ZVÝHODNĚNÉ BALÍČKYCENA
Zvýhodněný potápěčský balíček· VZDUCH ubytování v 2 luž. AP 7x ubytování, 10 ponorů z lodi včetně plnění, zapůjčení 15L pot. láhve + olovo. Potápění ze břehu zdarma - (Pro Stupně AOWD a vyšší zahrnuje i ponor na Francesca di Riminni) Bude upřesněna podle počtu zájemců
Cena nezahrnuje : cestovní pojištění, pojištění na potápění DAN a stravování 
Za děti do 12 let se taxa neplatí. Za děti 12 - 18 let se platí 50%. Při ubytování na 3 noci a méně se platí příplatek 30%. V termínech od 1.7. - 31.8. jsou nástupy možné jen  pátek - pátek  => bez sobotních front.

zab14Potápěčská loď ANDREA

Potápěčská loď Andrea je dlouhá 13m o výtlaku 12 BRT. Pohon lodi zajišťuje motor Perkins o výkonu 108.HP. Samozřejmostí výbavy lodě je· sonar, GPS, VHF vysílačka, CD přehrávač a WC. Kapacita 25 osob. V průběhu let 2005-2006 byla kompletně přestavěna tak, aby vyhovovala požadavkům· moderní potápěčské lodi. K uchycení lahví během plavby na lokalitu slouží· nerezové držáky. Na zádi byla vybudována potápěčská platforma pro pohodlný seskok do vody se sklápěcím žebříkem pro snadný výstup z vody (to i v ploutvích). Hlavní paluba o rozloze 7x3 metry, nabízí dostatečný prostor pro oblékání potápěčů. Nad palubou je natažena· střešní plachta chránící potápěče před letním sluncem, v období jarních a podzimních plískanic je možno na boky lodě natáhnout i plachty boční, které chrání potápěče před nepřízní počasí. Nad kapitánskou kajutou je umístěn certifikovaný záchranný ostrůvek Viking pro 25 osob a dále je zde i opalovací paluba pro cca 7 osob.

zab11Další vybavení lodi: Kyslíkový záchranný přístroj, servisní set pro základní opravu potápěčské techniky, dekompresní láhev s EAN 50.

Tento zájezd pořádá a zaštiťuje DEEP SEA DIVING s.r.o.