Potápěčský sedmidenní zájezd po krásných lokalitách ostrova Elba  - Dolores, apartmány Mono, Bilo a Trilo nejen pro potápěče.
termín:  21.-28.7. 2017
počet míst: POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO !!!

Program zájezdu
1.den: příjezd na ostrov Elba po vlastní ose v odpoledních hodinách, ubytování, informační schůzka.
2.-6.den: snídaně, dva ponory z lodě, volno pro vlastní program.
7.den: po snídani odjezd.

 

mapa

 

Krásy Elby jsou vhodné i pro nepotápěče a rodiny s dětmi. Kromě potápění a pěší turistiky jsou k dispozici i horská kola.

 

elba1 elba2

 

Každý večer strávíme buď společně s něčím dobrým z grilu, nebo si můžete udělat vlastní program.
Elba a pěší turistika představuje ideální spojení. Tento ostrov je pro tyto aktivity jako stvořený. Ať máme na mysli rodinné výlety nebo špičkový, náročný treking, terény jsou zde na všech úrovních. Krásná, zelená příroda, členitý profil, značené a udržované trasy, to vše láká turisty z celé Evropy.
K nejznámějším lokalitám patří, samozřejmě, vnitrozemský hřeben s nejvyšší horou Monte Capane s nadmořskou výškou 1019 m. Odtud je nádherný výhled nejen na toskánské pobřeží s Carrarským masívem na severu, ale i na Korsiku, Monte Christo, Pianozu a Giglio na jihu. Vrcholu lze dosáhnout buď pozvolně delšími cestami z Marciany, nebo od Monte Perone, či přímo od moře z městečka Pomonte. Pro náročné lze podniknout adrenalinový výstup z Pogia, který je sice kratší, ale o to prudší a končí ferátami. Nádherné pěší výlety lze ale podnikat i přímo z Lacony. Jsou tu tři značené treky s mnoha značenými variantami. Žlutá trasa začíná přímo u přístavu a obtáčí se kolem Capo Stella. Celková délka nepřesahuje 6 km a je vhodná pro celé rodiny, včetně dětí. Červená trasa startuje asi kilometr od základny a vede nad Laconu vnitrozemským směrem. Má podstatně větší převýšení a je také delší. Cílem je vrchol Monte Orello, ze kterého je výhled  jak na sever na hlavní město Portoferraio, tak na jižní pobřeží. Nejdelší a nejnáročnější je zelená trasa. Začíná nedaleko písečné pláže a vede západním směrem až nad letovisko Marina di Campo. Je nejdelší a má i největší převýšení. Projít tuto cestu trvá minimálně 6 hodin, ale navazuje na další trasy. Pěší výlety, či náročný treking je na Elbě velmi rozšířený a vzhledem k podmínkám i atraktivní.

 

Ubytování

Ubytování na potápěčské základně v apartmanech s bazénem, ve dvou kategoriích a různých velikostech apartmanů. Apartmány typu MONO, BILO (v hlavní budově) a TRILO (v budově vzdálené od základny 200 metrů). Residence s bazénem je v klidné části Bonalaccia, od moře vzdálená 10-15 min. chůze. Písečná pláž je dlouhá 1 km a vede až do městečka Marina di Campo. Kamenité (a skryté) pláže jsou na levé straně zátoky, kde je také většina potápěčských lokalit. V ceně ubytování v hlavní rezidenci jsou zahrnuty poplatky za parkoviště, spotřebu elektrické energie, poplatek za užívání bazénu a vířivky. Ubytovaní v apartmánech TRILO mohou bazén a vířivku u hlavní budovy využívat za příplatek 20 Euro/osoba a týden.

 

 

 Elaba Ubyt

 

 

elba4 elba5

 

 

Ceník zájezdu
Cena se odvíjí od počtu ponorů a zvoleného typu apartmánu

 

Potápění a ceny ponorů
1 - 4 ponory je cena 35 EUR/ponor
5 - 9 ponorů je cena 32 EUR/ponor
10 a více ponorů je cena 29 EUR/ponor

 

Doprava
Doprava na Elbu je vlastní, jsme schopni Vám pomoci zorganizovat spolujízdu s ostatními potápěči, poradit s trasou, nákupem trajektových lístků i s možností alternativní dopravy, kombinací letů apod.

 

ELABA1

 

Cena zahrnuje
pro potápěče: ubytování v apartmánech po celou dobu pobytu, pobytovou taxu, balíček 10-ti denních ponorů, potápěčské láhve a plnění vzduchem po celou dobu potápění, zátěž k potápění.
pro nepotápěče: ubytování po celou dobu pobytu, pobytovou taxu

Cena nezahrnuje
pro potápěče: dopravu tam a zpět na místo ubytování a potápění, potápěčské pojištění, cestovní pojištění, vybavení pro potápění
pro nepotápěče: dopravu tam a zpět na místo ubytování, cestovní pojištění.

V ceně dále není povlečení, ručníky, úklidové prostředky, toaletní potřeby. Vše lze zapůjčit za poplatek 15/Eur/ osoba. V ceně není kauce 50 EUR na každý apartmán, bude vybírána při převzetí apartmánu a vrácena při předání apartmánu bez závad. V ceně není povinný poplatek 40 EUR za závěrečný úklid apartmánu, který nebude v případě vašeho bezvadného úklidu při odevzdání apartmánu účtován.


Doporučené výlety
Levné a velmi hezké je mořské akvárium v Marina di Campo (10km od Lacony)
Město Capolliveri má nádherné historické centrum (8km od Lacony)
Kousek od Portoferraia je vila Napoleona Bonaparte (8km od Lacony)

Změna programu vyhrazena
Poslední slovo má místní potápěčský průvodce, kapitán lodi a instruktor . Jedná se hlavně o povětrnostní podmínky. Případná změna nebo zrušení ponorů není důvodem na vrácení peněz. Prioritou je bezpečnost potápěčů.

 

Jak objednat zájezd nebo o něm zjistit víc?
Kontaktujte nás také, máte-li jakýkoliv dotaz týkající se zájezdu či naší potápěčské školy.
Volejte na +420 736 666 997 nebo pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.