Jihoafrická republika - 12.6. - 24.6.2016 (10 nocí v destinaci)

 

 jar1

 letenky

CÍLOVÁ DESTINACE
V Jihoafrické republice na vás čeká nádherná krajina, přátelští a ochotní obyvatelé, hojnost divokých zvířat, jedno z nejkrásnějších měst na světě - Kapské Město, příjemné klima a „civilizace“ na úrovní té evropské.
V průběhu jihoafrické zimy každoročně migrují milióny sardinek podél pobřeží Wild Coast. Toto období se tak stává obdobím hojnosti: delfíni, žraloci, velryby, ale také řada zástupců ptačí říše jako třeba albatrosi a kormorání se dostaví na tuto jedinečnou hostinu.
Kromě této mořské podívané si samozřejmě nesmíte nechat ujít ani safari. Vydáte se do jedné z nejkrásnějších jihoafrických rezervací Hluhluwe-iMfolozi, která je domovem nejen ‚Velké 5‘, ale řady dalších druhů a zároveň vás uchvátí rozmanitou krajinou.

 

PROGRAM
1. den: ✈ PRAHA - JOHANNESBURG - MTHATHA
Odlet z Prahy do Dubaje, přestup na linku do Johannesburgu.

2. den: MTHATHA - PORT ST. JOHNS
Po příletu do Johannesburgu projdete celí a pasovou kontrolou a odpoledne se odbavíte na svůj let do Mthatha. Po příletu na letiště do Mthatha na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do lodge v Port St. Johns (cca 1,5 hod.) a ubytování.
Ubytování: Ntaba River Lodge
3. - 7. den: SARDINE RUN snídaně - oběd
Těchto pět dní bude probíhat v podobném rytmu - většinu času strávíte na vodě. Ráno posnídáte v lodži a obvykle už před osmou hodinnou ranní vyrazíte na moře. Obvykle na lodi strávíte 6 - 8 hodin každý den, délka se vždy záleží na povětrnostních podmínkách a aktivitě ryb.
Ráno vyrazíte na člunu z ústí řeky Umzimvubu v Port. St. Johns, proplujete příbojem, a jakmile se dostanete na otevřené moře, posádka začne pátrat, kde se odehrává akce: velryby, delfíni, sardinky… Hejna sardinek obvykle prozradí poletující terejové, nebo velké skupiny delfínů. Zkušená posádka udělá vše pro to, aby pro vás našla místo té nejzajímavější podívané.

jar2 

Jakmile se objeví hejno sardinek, posádka prověří, zda se pohybuje rychle - v tom případě je lepší pozorování jenom se šnorchlovací výbavou, nebo zda je statické a je tedy dostatek času se k němu zanořit s přístrojem.

jar3 

Mezi akcí si můžete dopřát občerstvení a oběd na lodi a odpoledne se vrátíte zpět na pevninu do Port St. Johns.

8. den: PORT ST JOHNS - DURBAN snídaně
Dnes opustíte divoké jihoafrické pobřeží. Po snídani v lodži vás vyzvedne řidič a vydáte se na cestu do Durbanu. Dříve než se vydáte do africké buše, čeká vás zastávka v kosmopolitní metropoli na břehu Indického oceánu. Odpoledne dorazíte do svého hotelu u oceánu, ubytujete se a můžete vyrazit za jídlem a zábavou do některého z mnoha podniků podél vyhlášené pláže „Golden Mile“. Dlouhou pláž (mnohem delší než je míle v jejím názvu) lemuje promenáda, najdete zde restaurace, kavárny i zábavní centrum uShaka Marine World, kde je mimo jiné i jedno z největších akvárií na světě.

jar4 

Ubytování: Southern Sun Elangeni & Maharani

 

9. den: DURBAN - HLUHLUWE snídaně, oběd, večeře
Po snídani v hotelu vás vyzvedne řidič a vydáte se na cestu na sever provincií KwaZulu Natal. Vaším cílem bude rezervace Hluhluwe-iMfolzi (cca 3,5 hod.). Po příjezdu do lodže se ubytujete a čeká vás oběd. Odpoledne již vyrazíte na vaše první safari. Na safari budete jezdit v otevřených terénních vozech s profesionálním průvodcem.
Po návratu ze safari budete mít čas na skleničku před večeří.

jar5

Ubytování: Rhino Ridge Safari Lodge

jar6

10. - 11. den: SAFARI snídaně, oběd, večeře
V tyto dva dny vás čeká klasické africké safari – vstanete časně ráno, posilníte se kávou, čajem a typickými jihoafrickými sušenkami a vydáte se na safari v době, kdy se buš probouzí. Zvířata bývají nejaktivnější a vy je můžete dobře pozorovat. Po návratu ze safari vás čeká vydatný brunch. Poté budete mít čas dospat nebo třeba relaxovat u bazénu. Bude následovat odpolední čaj a po čtvrté hodině se vydáte na odpolední safari. Po návratu ze safari budete mít čas na drink, než bude servírována večeře.

jar7

 Rezervace Hluhluwe iMfolozi v srdci Zululandu je nejstarší rezervací na území Afriky. Byla založena již v roce 1895. Najdete zde všechny členy „Velké 5“ (lev, leopard, buvol, nosorožec, slon). Tento park je známý svým úspěšným programem zaměřením na ochranu nosorožců tuponosých (bílých). Zde máte opravdu téměř jistotu, že tyto nádherné ohrožené tvory spatříte. Rezervace je rozdělena na dvě části: Hluhluwe a Imfolozi a rozkládá se na území o celkové rozloze 96 000 hektarů. Charakteristickým znakem parku je atraktivní kopcovitá krajina.

jar8

12. den: HLUHLUWE - DURBAN snídaně
Dnes vás čeká poslední časné vstávání a safari. Po snídani již vyrazíte na letiště do Durbanu, odkud odletíte přes Dubai zpět do Evropy.

13. den: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

ubytovani

INFORMACE K UBYTOVÁNÍ

Ntaba River Lodge 4*

Lodge v tradičním africkém stylu se nachází na Wild Coast, uprostřed tropických zahrad a je obklopena vysokými skalisky. Hosté jsou ubytování v pohodlně zařízených pokojích (klimatizace, lednička, satelitní TV, trezor, káva/čaj…) a v lodgi mají mimo jiné k dispozici restauraci na břehu řeky, SPA a bazén.

 

ubytovani1

Southern Sun Elangeni & Maharani 4*
Hotel najdete přímo na nejpopulárnější pláži Durbanu - Golden Mile. Pokoje jsou vybaveny wi-fi, klimatizací, satelitní TV. V hotelu můžete relaxovat u jednoho ze tří vyhřívaných bazénů, dopřát si návštěvu SPA nebo ochutnat speciality některé z hotelových restaurací.

jar9

Rhino Ridge Safari Lodge 4*
Rhino Ridge Safari Lodge je soukromá 4* lodge v západní části rezervace Hluhluwe iMfolozi. Ubytování je ve 22 pokojích, hostům je k dispozici bazén, SPA, bar i terasa s krásným výhledem do okolní krajiny.

jar10

 

jar11

CENA
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji: 91.648,- Kč

Cena zahrnuje:

- letenku v ekonomické třídě Praha -Mthatha// Durban - Praha včetně letištních tax a palivových příplatků

- 10x ubytování v uvedených hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
- stravování dle programu
- transfer letiště Mthatha - lodge Port St Johns
- 5 dní celodenní výjezdy člunem s potápěním za sardinkami (lahve, závaží, povolení, občerstvení a oběd na člunu, kvalifikovaný kapitán/potápěčský průvodce)
- Pozemní přeprava dle programu 15-místným vozem (Port St Johns - Durban - Hluhluwe - Durban)
- 2x denně safari v otevřeném džípu, plná penze na safari
- vstupy do rezervace
- pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd.): 1.490 Kč/os.
- spropitné a osobní výdaje
- výdaje neuvedené v „cena zahrnuje“

Konečná cena je kalkulována na počet 10 osob. Je závislá na kapacitě letadel a hotelů v době rezervace. Cena je aktuální skutečná platná do vyčerpání kapacit. Pro rezervaci je nezbytné podepsat cestovní smlouvu a zaplatit zálohovou platbu. V tuto chvíli se jedná o nabídkovou cenu bez rezervací.