Similanské + Surinské ostrovy + Phi-Phi

Program bych tedy viděl následovně:

 •  4.2 odlet Praha (Vídeň) - Dubai - Phuket
 • 5.2 přílet Phuket, transfer na loď, večer vyplutí směr Similany
 • 6-9.2 - safari Similany, Surinské ostrovy, Richelieu

(tento program je pouze orientační a může se lišit dle finálně zvolené/volné lodě  - každá loď má trochu jiný program nicméně se snažím ukázat to nejlepší…)

 • 1.den – navečer sraz v pot. centru, kolem 19hod. transfer na loď, ubytování, večeře, briefing, 4-5ti hodinová noční přeplavba na Similany
 • 2.den – potápění v oblasti Similan Islands

- 6.30 budíček, lehká snídaně

- 7.20 – 1.ponor – West of Eden – první ponor v západní části Similanského souostroví  – nádherná lokalita, ideální na rozpotápění - většinou je zde dobrá viditelnost i klidná hladina, členitý terén svažující se do 20 m s množstvím drobných živočichů

Po ponoru snídaně

- 2.ponor  - Christmas point nebo North point (západní strana ) – členitá lokalita s mnoha skalními bloky, průplavy a převisy. Místní bohatá mořská fauna i flóra jsou důvodem, proč jsou zdejší ponory řazeny k nejlepším v Thajsku….

Oběd, po něm přejezd do oblasti Ko Bon Island

- 3.ponor – Ko Bon West Bridge – proslavená čisticí stanice mant. Právě zde na ně máte v celém Thajsku největší šanci. Ale to samozřejmě neznamená že tam opravdu budou. Pokud ne tak i v tomto případě stojí ponor na této lokalitě za to – místní vápencové stěny a podmořské hřbety jsou hojně porostlé měkkými korály a v jejich spárách žijí velké murény a různé druhy krevet.

Lehká svačina, poté přejezd do oblasti Koh Tachai Island kde se dělá poslední 4.ponor při západu slunce…

4.ponor – Koh Bon Bay -  dle zájmu ponor při západu slunce nebo noční, mělký ponor zaměřený na menší noční příšerky (kraby, krevetky, murény,…). Mimo nich se zde občas objevují lovící barakudy či murény.

Večeře

 • 3.den - potápění v oblasti Similan Islands:

5.ponor - Koh Bon West Ridge - proslavená čisticí stanice mant. Právě zde na ně máte v celém Thajsku největší šanci. Pokud ne tak i v tomto případě stojí ponor na této lokalitě za to – místní vápencové stěny a podmořské hřbety jsou hojně porostlé měkkými korály a v jejich spárách žijí velké murény a různé druhy krevet. Ráno se zde mohou objevit i žraloci.

6 a 7.ponor: Koh Tachai Pinnacle - homole začínající ve 12m s častými proudy a při nich i bohatým životem. Kolem hlavní homole jsou stovky balvanů porostlých gorgoniemi a dalšími korály.

Po svačině je možnost navštívit ostrov Koh Tachai s jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti.

8. ponor -  Koh Torinla, Surin Islands (noční ponor) - stěna spadající od hladiny do hloubky 20ti metrů, kousek dál od svahu je skalní formace plná ryb i drobných živočichů. Na písku se pak dají najít různé druhy rejnoků.

 • 4.den - 9 a 10.ponor v oblasti  Surinských ostrovů - lokality se zde volí dle proudů, většina z nich je velmi pěkná, s množstvím barevných korálů a nejlepším makro životem. I zde ale může připlavat něco většího :-)

11 a 12. ponor -  Richelieu Rock – nejlepší thajská potápěčská lokalita. Jedná se o osamocenou homoli daleko v moři, přitahující jako magnet mořské živočichy. V jejích spárách můžete najít zajímavé drobné živočichy jako harlekýní krevetky či větevníčky ale stejně tak můžete mít štěstí na velké pelaktické tvory jako manty či velrybí žraloky. Celý útes je samozřejmě bohatě porostlý měkkými korály a gorgoniemi. Poslední ponor bude realizován při západu slunce.

 • 9.2 - 2 ponory, po obědě transfer na Phi Phi (trajekt v 15hod, příjezd cca 16.30), ubytování
 • 9-16.2 Phi-Phi, 3 dny potápění (po 2 ponorech), zbytek odpočinek, výlety či další potápění
 • 16.2 - transfer Phi-Phi - Phuket (Patong)
 • 17.2 odlet
 • 18.2 přílet

Cena zahrnuje: letenku, transfery (busy či mikrobusy, trajekty,  vnitrostátní lety), 6 ponorů na Phi-Phi, 4 denní safari/12- 14 ponorů v oblasti Similanských ostrovů + Richelieu Rock, ubytování střední kvality v dvojlůžkových pokojích, průvodce

Cena nezahrnuje: stravu (během safari je na lodi v ceně), vstupy do přírodních parků a památek, ponory nad rámec programu a další výše neuvedené, příplatek za single pokoj, prodloužení pobytu, poplatek za mořský park Similanské a Surinské ostrovy – cca 1600THB

 

Tento zájezd je organizován ve spolupráci s cestovní kanceláří TOP DIVE s.r.o.